• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj piękno Ukrainy

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących części Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów zazwyczaj nie jest prosta – w końcu w niezbyt odległej przeszłości odbyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to w pełni bezpieczny region który będzie dodatkowo fantastyczną propozycją dla każdego, kto tylko chce wyjechać na rzeczywiście idealne wakacje.
Bardzo ciekawym i jednocześnie trochę niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być bardzo interesująca, ponieważ Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym chociażby w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, może zaoferować bardzo wiele świetnych zabytków które na pewno zainteresują każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować wspaniałe krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, gdyż niewątpliwie jest to kraj godny odwiedzenia!

Categories: Turystyka

Comments are closed.