• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Sztuka lekarska

Dlaczego chorujemy?
Dużo zależy od genów – a wiadomo, że trudno dba się o swoje zdrowie, jeśli po prostu we własnym DNA mamy niejako zapisane kłopoty sercowe bądź ponadstandardowe ryzyko nowotworów. Jednakże oczywiście niesłychanie wiele tak naprawdę zależy od naszego życiowego stylu. A więc często ludzie chorują, bo po prostu nieumiejętnie żyją. Świetnie to widać, gdy spojrzymy na Stany Zjednoczone. W owym jakże ogromnym kraju są stany, gdzie zamieszkuje ponadprzeciętna liczba „grubasów”, ale odnajdą się także miejsca, gdzie kult pięknego wyglądu jest silny, więc zamieszkuje je o wiele mniejsza ilość osób zmagających się z nadwagą.
– Zdrowa dieta! Naturalnie w żadnym razie nie można popadać w jakąś paranoję, odmawiać sobie wszystkich posiłków, ale ogólnie nie powinniśmy zbytnio przesadzać ze zbędnymi kaloriami. Należy zachować odpowiedni umiar w jedzeniu.
– Dużo więcej aktywności fizycznej! Zatem sporo więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy jakieś sporty. Być może basen, piłka nożna albo bieganie? Bardzo dobra wiadomość dla chcących trochę więcej szamać: kiedy człowiek regularnie mocno się poci, ma okazję trochę więcej jeść – bez tycia.

1. Dowiedz się teraz

2. Znajdź tutaj

3. Przeczytaj więcej

4. Kliknij tutaj

5. Więcej informacji

Categories: Medycyna

Comments are closed.