• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Miejsca, która należy koniecznie odwiedzić!

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, iż Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej zamożna, niż inne rejony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla miłośników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet myśli, że Italia to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne miasta czy plaże, ale również dały dla nas genialnych naukowców, pyszne potrawy albo luksusowe samochody. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku zobaczyć.
Choć akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie klimatycznym miastem, idealnym dla romantyków. Bardzo dobre są także miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale również warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą wyczekuje na ten cudowny okres którym jest urlop. Po wielu tygodniach nurzącej pracy nareszcie przychodzi ten moment gdy możemy razem z przyjaciółmi wyjechać na wspólny odpoczynek. Teraz wyborów w tym aspekcie mamy tak wiele, że niełatwo jest wybrać. Warto zaznajomić się dokładnie z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania wiele fantastycznych miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeśli jedynie posiadamy taką możliwość i chcemy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wypoczynek w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny w tym czasie bywają znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę także aby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża i dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę oraz interesujące miejsca do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego kraju, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta ważną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wczay do Grecji można mieć pewność, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi zabytkami i legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemal prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że podróż do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, zapewne uda nam się zwiedzić Australię. Trzeba najzwyczajniej ustalić sobie jakiś cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach na wschodzie – choć jest także spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo niesamowitych widoków oraz Odkryjmy wschód Europy!
Europa to niezwykły kontynent. Przecież na tej małej powierzchni mieści się dobre kilkadziesiąt krajów. A każdy z tych krajów choćby trochę się od siebie różni. I właśnie dlatego Europa to ciągle najwspanialszy i najbogatszy kontynent. Następne lata pokażą czy mieszkańcy Europy pokonają wszelkie kłopoty, takie jak przykładowo bezrobocie wśród szczególnie młodych czy przeniesienie produkcji do Azji. Warto jednakże również spojrzeć na taką część naszego kontynentu, która jest trochę zapomniana. Mowa tutaj o tych krajach, które są położone na wschód od Polski. Np. Białoruś, zatem jedyny europejski kraj rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie ma wielu dużych miast – wyjątek to m.in. Mińsk, zatem stolica tego kraju, to jednak nie jest to minusem. Największym plusem Białorusi jest oryginalność, swoista dziewiczość. Wystarczy porównać nasz kraj z Białorusią – choć niestety ciągle daleko Polakom do poziomu życia w Skandynawii, to jednak widać wielką różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – należy dodać, iż w 1990 roku, gdy rozwalał się poprzedni ustrój, Białoruś to było bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje duży minus takich krajów jak Białoruś, lecz również chociażby Mołdawia. Jednak to nie zmienia faktu, że warto odkrywać Wschód.

1. Przejdź do strony

2. Przejrzyj

3. Dowiedz się więcej

4. Zobacz teraz

5. Dowiedz się więcej

Categories: Turystyka

Comments are closed.